Правила безпеки під час проведення занять з ФК та спорту в ЗНЗ

Введіть підзаголовок тут

Безпека життєдіяльності під час занять фізичними вправами

Навчальний предмет «Фізична культура» належить до найбільш травмонебезпечних. Тому вчителям потрібно особливу увагу звернути на безпеку життєдіяльності під час проведення занять.

На кожному уроці з фізичної культури в загальноосвітніх навчальних закладах з учнями обов'язково проводяться відповідні інструктажі (вступний, первинний, позаплановий, цільовий) з безпеки життєдіяльності. Про проведення інструктажу робиться запис у відповідних журналах («Журнал реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів» та на сторінці про зміст уроку предмета «Фізична культура» у класному журналі).

Місця для занять з фізичної культури і спорту обладнуються аптечкою (відкриті спортивні майданчики - переносною аптечкою).

Рішення про неможливість проведення занять з фізичної культури і спорту на відкритому повітрі у зв'язку з несприятливими метеорологічними умовами приймають учителі фізичної культури (наказ МОН від 01.06.2010 № 521).

Усі спортивні снаряди, спортивне обладнання та інвентар, що використовуються під час проведення занять з фізичної культури і спорту згідно з чинним переліком типових навчально-наочних посібників та обладнання з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів, що визначається Міністерством освіти і науки України, повинні бути справними і надійно закріпленими.

Металеві конструкції, що прикріплюють обладнання на спортивних майданчиках (волейбольні сітки, баскетбольні щити, гандбольні, футбольні ворота тощо), мають бути жорстко закріплені і не повинні мати пристроїв, небезпечних для гравців.

Виконувати гімнастичні вправи на спортивних снарядах учні повинні лише в присутності вчителя або фахівця з фізичної культури і спорту, а складні елементи і вправи - під наглядом учителя або фахівця з фізичної культури і спорту.

Під час проведення занять на відкритому повітрі в сонячну спекотну погоду учням необхідно мати легкі головні убори.

Заняття з навчання плаванню проводять тренери. Учителі фізичної культури в цьому разі виконують функцію помічника тренера і беруть участь у процесі навчання та організації занять.

"Правила безпеки під час проведення занять з ФК і спорту в ЗНЗ"  

 - У навчальному закладі розміри фізкультурно-спортивного залу повинні бути не менше ніж 18х9 м відповідно до кількості учнів.

- У спортивному залі розміром до 288 м2 допускається одночасне заняття не більше ніж одного класу.

- На всіх штепсельних розетках мають бути встановлені запобіжні заглушки і зроблені написи про величину напруги.

- Відповідно спортивний зал у прилеглих до нього рекреаціях має бути обладнаний
пінними або порошковими вогнегасниками у кількості не менше двох на приміщення.

- Під час уроків температура повітря в спортивному залі має бути 15-17 ºС.

- У роздягальнях при спортивному залі - 19-23 ºС, у душових - 25 ºС.

- Металеві конструкції, які прикріплюють обладнання на спортивних майданчиках (волейбольні сітки, баскетбольні щити, гандбольні, футбольні ворота тощо), мають бути жорстко закріплені і не повинні мати пристроїв, небезпечних для гравців.  

Температурні норми, за яких можна проводити

заняття із зимових видів спорт

вік учня          без вітру       вітер до 5 м/с         вітер 6 - 10 м/с      сильний штормовий

12 - 13р.          - 12 С             - 8 С                                 - 5 С                           заняття не

14 - 15р.          - 15 С             - 12 С                              - 8 С                        проводяться

16 - 17р.          - 16 С             - 15 С                              - 10 С                                                                                                                    


Додайте текст тут...

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати